سفارش تبلیغ
صبا ویژن

یک دنیا کتـــــــــــــــــــــــــاب

کنت دومونت کریستو (به فرانسوی: *Le Comte de Monte-Cristo)، رمانی از الکساندر دوما (1802-1870)، نویسنده فرانسوی، منتشر شده به سال 1845.

خلاصه

ادموند دانتس، دریانوردی زندانی و مسافری مرموز با چندین چهره، می*خواهد با ثروت*های افسانه*وار خود طبقه اشراف پاریس را به هم بریزد. دانتس در 1815، در روز ازدواجش، به اتهام دروغین طرفداری از ناپلئون در بندر مارسی زندانی می*شود و بر اثر سعایت رقیب عشقی*اش، فرناند، و رقیب تجاری*اش، دانگلار، مدت چهارده سال محبوس می*ماند و این واقعه، در عین حال، به نفع مقاصد سیاسی یک قاضی جوان و جاه*طلب به نام ویلفور است که در زندانی*شدن او دست دارد. درسیاهچال پس از چندین سال از زندانی شدنش، متوجه می*شود که زندانی دیگری مشغول حفاری جهت فرار کردن از زندان است سرانجام او نیز مشغول به کار می*شود و متوجه می*شود که او آبه فاریا یک کشیش و دانشمندایتالیایی است. آبه فاریا نقشه گنج سرشار جزیره مونت کریستو را در اختیار او می*گذارد. ولی درست قبل از اینکه بنتوانند نقشه فرار خود را نهایی کنند آبه می*میرد. دانتس با طرح بسیار ماهرانه*ای از زندان می*گریزد، گنج را به دست می*آورد، به پاریس می*رود و از سه دشمن خون*خوار خود انتقام وحشتناکی می*گیرد. دانتس از حد همه قوانین انسانی و الاهی فراتر می*رود و مانند تقدیر، بی*رحم و تزلزل*ناپذیر می*شود. این کتاب، به سبب غنای ابداعات عجیب و غریبش و به لطف صفا و صداقت بیانش، هنوز هم می*تواند برای خوانندگان جالب باشد. عجیب*ترین ماجراها در این اثر نقل می*شود. نویسنده پروای حقیقت*نمایی ندارد. سبکش روی هم رفته روان و پویاست. با این همه، بسیاری از بخش*های کتاب با حقیقت روان*شناختی شخصیت*ها و امکان وقوع ماجراها مغایرت دارد. شهرت کم نظیر این رمان با نمایشی که خود نویسنده بر اساس آن تنظیم کرد و بر صحنه آورد (سال 1848) ادامه یافت.


الکساندر دوما

الکساندر دوما (پدر) (به فرانسوی: Alexandre Dumas, père) رمان *نویس و نمایشنامه *نویس فرانسوی (24 ژوئیه 1802 (میلادی) - 5 دسامبر 1870 (میلادی)) بود به او لقب «سلطان پاریس» را داده بودند[1]. او به خاطر رمان*های ماجراجویانه فراوانش، یکی از مشهورترین نویسندگان فرانسه به شمار می*رود. بسیاری از رمان*های او، از قبیل «کنت مونت کریستو»، «سه تفنگدار»، «بیست سال بعد» و «ویکنت دوبراژلون» رمان*هایی دنباله دار و سریالی هستند. او علاوه بر رمان*نویسی، مقاله*نویس، نمایش*نامه*نویس و خبرنگار پرتوانی بود.

آثار


سه تفنگدار
پس از بیست سال، قسمت دوم سه تفنگدار
ویکنت دوبراژلون، قسمت سوم سه تفنگدار
کنت دو مونت کریستو
ملکه مارگو این کتاب تحت نام قبل از طوفان در ایران به ترجمه ذبیح*الله منصوری منتشر شده*است.
خانم مونسورو این کتاب تحت نام قبل از طوفان در ایران به ترجمه ذبیح*الله منصوری منتشر شده*است.
گردنبند ملکه
آنتونی
برج نسل
ژوزف بالسامو
چگونه نمایشنامه*نویس شدم[ پنج شنبه 90/10/1 ] [ 2:49 صبح ] [ کتابخوان ]
درباره وبلاگ

کتابخوان
سلام دوست من . این وبلاگ برای ایجاد بانکی شامل یکصد کتاب که قبل از مرگ حتما باید خواند، ایجاد شده است . لطفا با راهنمایی ها و انتقادات خویش مرا در این امر یاری فرمایید
موضوعات وب
آرشیو مطالب
امکانات وب
بازدید امروز: 6
بازدید دیروز: 5
کل بازدیدها: 23155